Pl  |  Eng
Festiwalowe Studio Internetowe


Warsztaty:

   

KORCZAK ORKIESTRA
STORY LAB
TEATR FORUM

WARSZTATY DLA MŁODYCH DRAMATOPISARZY

KORCZAK ORKIESTRA

Ten projekt to tworzenie muzyki i dźwięków bez ograniczeń. W tym roku powołujemy jedyną w swoim rodzaju orkiestrę Festiwalu KORCZAK i tutaj to dzieci przejmą władzę. Młodzi uczestnicy warsztatu sami stworzą instrumenty, na których zagrają, sami napiszą teksty, które będą śpiewać i wraz z prowadzącymi sami skomponują muzykę. Ma być głośno, żywiołowo, ma być dużo zabawy i wielki koncert na dużej scenie Teatru Powszechnego, który towarzyszyć będzie zakończeniu Festiwalu.

Warsztaty współprowadzą instruktorzy od wielu lat związani z Ogniskiem Teatralnym "U MACHULSKICH"

wiek uczestników: 13 - 18 lat
30 godzin warsztatów
początek warsztatów 24 września

w celu zgłoszenia wysłać zgłoszenie na adres mailowy  workshop@korczak-festival.pl
informacje tel 505 85 43 53    www.korczak-festival.pl

Prowadzący: Zuzanna Falkowska, Paulina Kardas

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WARSZTATY do pobrania tutaj: (doc)

STORY LAB

STORY LAB to międzypokoleniowe laboratorium opowieści. Nastolatkowie uczestniczą w zajęciach, które mają ich zapoznać z warsztatem pracy dokumentalisty i technikami zbierania realcji. Potem sami stają sie badaczami i zbierają relacje swoich rodziców, sąsiadów, a także zupełnie obcych ludzi. Na podstawie zebranych opowieści tworzą zdarzenie teatralne, które wraz ze specjalnym warsztatem zaprezentowane zostaną ich rówieśnikom - uczniom praskich liceów. Jest to unikatowa forma edukacji rówieśniczej. W pierwszej edycji projektu młodzi ludzie zajmowali się rzeczywistością  przełomu, jak paleozoik, odkrywali realia lat 90-tych - czas młodości swoich rodziców. W tym roku cofamy się do lat osiemdzisiątych i będziemy przyglądać się fenomenowi polskiego punka. Zadanie realizowane jest w ramach działalności statutowej PO ASSITEJ, projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Prowadzący: Magdalena Mosiewicz, Sebastian Królikowski, Marcin Zbyszyński

 

TEATR FORUM

Metoda pracy teatralnej stworzona przez brazylijskiego reżysera Augusto Boala. Teatr Forum w intencji swojego autora powstał, by pokazywać jego uczestnikom jak mogą zmienić świat. Spektakl Teatru Forum daje widzom możliwośc zatrzymania przebiegu akcji scenicznej. Widz może powiedzieć “stop” i przerwać scenę, w kórej bohater - protagonista znajduje się w opresyjnej sytuacji. Widzowie mają możliwośc zmiany tej sytuacji poprzez wcielenie się w postać protagonisty. Widz staje się więc aktorem  a także pełnoprawnym współtwórcą opowiadanej historii.
Teatr Forum jest metodą pracy, z którą w trakcie edukacji spotykają się studenci Szkoły Aktorskiej Machulskich. Szkoła chce kształcić nie tylko aktorów dramatycznych, ale również twórców teatralnych, którzy  potrafią pracować przy użyciu praktyk  interaktywnych, łączących teatr i edukację. W tym roku studenci pod okiem wykwalifikowanych prowadzących sami zbiorą historie z życia wzięte i na ich podstawie zrealizują  spektakl skierowany do uczniów warszawskich liceów. Spektakl podejmie temat narastającącej fali rasizmu i przemocy w Polsce, z jaką mamy do czynienia w ostatnich latach.

prowadzący: Maria Depta, Wojciech Faruga

 

 

WARSZTATY DLA MŁODYCH DRAMATOPISARZY

Towarzyszące finałowi Ogólnopolskiego Konkursu Dla Młodych Dramatopisarzy dwudniowe warsztaty dramaturgiczne skierowane są nie tylko do uczestników, zakończonej w tym roku, XVI edycji Konkursu, lecz także do wszystkich chętnych utalentowanych literacko młodych autorów.
Warsztaty prowadzone przez znanych i doświadczonych autorów sztuk teatralnych są spotkaniem instruktażowym wprowadzającym młodych adeptów sztuki dramatopisarskiej w arkana wiedzy pisania dla teatru.

Zadanie finansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, współorganizowane przez P. O. ASSITEJ i Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego

Prowadzący:  Liliana Bardijewska, Maria Wojtyszko, Katarzyna Pilarska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright 2016 (C) Korczak. Realizacja: MATEO