Opis
Co jeszcze możemy zrobić że spadkiem po rządach białego człowieka? Czy da się jeszcze zmienić kurs, czy nasza przyszłość jest już ustalona? Teraz możesz to sprawdzić.
Dostajesz zaproszenie na uroczyste odczytanie testamentu. Czas białego człowieka dobiegł końca. Nadchodzi moment, by rozdysponować jego majątek i przywileje między spadkobierców. Kto od teraz będzie mieć najwięcej do powiedzenia? Komu od teraz nie będzie wolno przerywać? Czyje gusta muzyczne wejdą do kanonu? I kto dostanie klucz do
minibaru?
The Sunset Suite to performans partycypacyjny dotyczący relacji między poczuciem winy a poczuciem uprzywilejowania. Jego twórcy badają, jak mogłaby wyglądać redystrybucja majątku i przywilejów białego człowieka po zakończeniu jego dominacji. Poprzez odwołania do teorii sprawiedliwości Johna Rawlsa, twórczości Tennessee Williamsa i ostatniego albumu Johnny’ego Casha, The Sunset Suite analizuje koncepcje sprawiedliwości i równości, a uczestnicy są zachęcani do refleksji nad własną pozycją w globalnym układzie sił. The Sunset Suite skłania do refleksji nad złożonością kwestii społecznych i historycznych. To również druga część dyptyku grupy Poste Restante, którego pierwszą odsłoną była sztuka „Dług” autorstwa Majuli Drammeh.
The Sunset Suite to również powrót kolektywu artystycznego Poste Restante do Warszawy po czternastu latach. W 2010 roku kolektyw stworzył inspirowany życiorysem Fryderyka Chopina performans „Azyl Fryderyk” w przestrzeniach Teatru Dramatycznego.
Podczas 2,5 godzinnego pobytu odwiedzający zostali poddani serii działań indywidualnych i grupowych, przybliżających ich do istoty żałoby i melancholii.
Pokaz w języku szwedzkim z tłumaczeniem na język polski.
Obsada
Linn Hilda Lamberg
Alvaro Ovalle
Stefan Åkesson
Twórczynie i twórcy
koncepcja & reżyseria: Stefan Åkesson
dramaturg: Majula Drammeh
producent: Kajsa Antonsson
autor zdjęć: Patriez van der Wens