Spotkanie towarzyszy spektaklowi  ZAKAZANE DZIECI – OPOWIEŚĆ KORCZAKOWSKA .

W Klubie Dobrej Rozmowy chcemy w swobodnej atmosferze porozmawiać nie tylko o problematyce spektaklu, ale o nas samych – o naszych prawach do współdecydowania o sobie i o świecie. Spotkanie będzie bazować na metodzie dociekań filozoficznych, w oparciu o szacunek dla opinii i poglądów wszystkich osób uczestniczących.

Spotkanie dla wszystkich Widzek i Widzów – bez względu na wiek.

Czas trwania: 1h

Klub Dobrej Rozmowy “Prawo do dnia dzisiejszego”  odbędzie się po spektaklu “Zakazane dzieci – opowieść korczakowska” w reż, Anny Augustynowicz, zaprezentowanym dnia 22. 10 na Scenie Przodownik (Teatr Dramatyczny, Scena Przodownik, ul. Olesińska 21).

KDR poprowadzą Weronika Idzikowska (kuratorka wydarzenia) oraz Maciej Jonek  (psycholog).

Weronika Idzikowska – edukatorka praw obywatelskich, pedagożka teatru, asystentka emocjonalna. Na co dzień zajmuje się badaniem i wzmacnianiem realizacji praw dziecka w działaniach instytucji społecznych, kulturowych, oświatowych i w przestrzeniach niesformalizowanych. Współpracuje z dziećmi i młodzieżą oraz z dorosłymi, którzy chcą wspierać sprawcze społeczności dziecięce i młodzieżowe.

Maciej Jonek – psycholog, nauczyciel akademicki. Na co dzień pracuje z profesjonalistami pracującymi z ludźmi, wspiera świadome projektowanie sytuacji, w których osoby mogą być sobą i się rozwijać. Współpracuje z instytucjami kultury zajmując się budowaniem przestrzeni do spotkań refleksji i wspólnego przeżywania kontaktu ze sztuką.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują zapisy. (mail: zapisy@korczak-festival.pl) – przy wysyłaniu wiadomości prosimy o wskazanie nazwy wydarzenia, na które się Państwo zapisują, oraz liczby miejsc.a