Zespół

Jesteśmy małym zespołem ludzi, którzy wierzą, że dzielenie się sztuką może sprawić, że będzie się nam wszystkim żyło troszkę milej.

Staramy się więc tworzyć wydarzenia, w których wszyscy znajdą coś, co będzie odbiciem prawdy o ich własnym wewnętrznym świecie, niezależnie od wieku.

DOROTA KOWALKOWSKA

Dyrektorka artystyczna

Kuratorka, pedagożka teatru, dramaturżka i autorka krytycznych testów o teatrze, współtwórczyni spektakli dla młodzieży. Od grudnia 2021, dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ. Członkini zarządu Polskiego Ośrodka ASSITEJ. Od września 2022 – pełnomocniczka dyrektora ds. programowych w Teatrze Dramatycznym im. Gustawa Holoubka w Warszawie i współkuratorka Warszawskich Spotkań Teatralnych. W latach 2020-2022, kierowniczka działu literackiego w Teatrze Narodowym. W latach 2013-2020, kierowniczka literacka, a później pedagożka teatru w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Laureatka 1. edycji Nagrody im. Haliny Machulskiej „za konsekwentne budowanie niejednorodnej społeczności teatralnej, z uwzględnieniem twórczej obecności widzów i widzek. Za skuteczną popularyzację pedagogiki teatru”.

INNA SIEMICZ

Dyrektorka organizacyjna

Absolwentka UJ. Menadżerka kultury oraz koordynatorka projektów mniej lub bardziej kulturalnych. W latach 2012-2013 pracowała w krakowskiej kinokawiarni „Kika” na stanowisku kinooperatorki oraz koordynatorki wydarzeń. W latach 2014-2016 – na stanowisku Specjalistki ds. Wydarzeń Kulturalnych w stołecznym Teatrze Studio, gdzie odpowiadała za koordynację i produkcję w ramach miejskiego projektu „Plac Defilad”. W latach 2018-2021 na stałe współpracowała z Instytutem Adama Mickiewicza, gdzie zajmowała się promocją polskiej kultury w państwach Partnerstwa Wschodniego. Od 2020 roku pełni funkcję dyrektorki organizacyjnej Festiwalu KORCZAK. Od grudnia 2023 pracuje na stanowisku Eksperta w Zagranicznym Biurze Handlowym PAiH w Kijowie.

DOMINIKA GÓRECKA

Kuratorka Focus : Szwecja

Tłumaczka literatury szwedzkiej, pedagożka teatru, kuratorka szwedzkiego programu na Festiwalu Korczak Dzisiaj. Na polski przekłada współczesny dramat, prozę i poezję, m.in. Sary Stridsberg, Ii Genberg, Johannesa Anyuru i Jonasa Hassena Khemiriego. Naukowo zajmuje się szwedzkim teatrem i dramatem współczesnym, przygotowuje rozprawę doktorską na temat szwedzkiego teatru dla młodych. Prowadzi zajęcia z literatury szwedzkiej i przekładu w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW oraz warsztaty literackie i teatralne we współpracy z teatrami, wydawnictwami i instytucjami kultury.

ADAM BIERNACKI

Sekretarz Biura Festiwalu

Reżyser (Akademia Teatralna w Warszawie), kulturoznawca (Uniwersytet Śląski), pedagog. Prezes ASSITEJ Polska oraz dyrektor Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Od lat realizuje spektakle teatralne, ze szczególnym uwzględnieniem tych dla dzieci i młodzieży oraz prowadzi warsztaty edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych, a także jest odpowiedzialny za właściwy przebieg procesów produkcyjnych i administracyjno-finansowych w sferze działalności organizacji pozarządowych. Koordynował międzynarodowe i krajowe projekty realizujące zadania publiczne. Last but not least: jest kompozytorem katowickiego hejnału.

MIŁOSZ KONIECZNY

Kierownik produkcji

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie Filii we Wrocławiu, Wydziału Lalkarskiego. Stypendysta Ministra Kultury w roku 2019. Jeszcze podczas nauki w szkole zadebiutował w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Laureat nagrody Prezydenta miasta Opola dla obiecującego aktora młodego pokolenia w roku 2013. W roku akademickim 2018/2019 był wykładowcą teatru formy w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Studiował reżyserię filmową w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od 2019 roku Prezes zarządu Fundacji Analog działającej na rzecz kultury. Współtworzy kolektyw twórczy ANALOG COLLECTIVE, realizujący spektakle społecznie zaangażowane.

MAJKA DUCZYŃSKA

Kierowniczka współpracy z mediami

Dorastała w małej wsi podobnej do tej z książki „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, spędzając również czas z dziadkiem i babcią na oglądaniu Teatru Telewizji. Pracowała w mediach, a obecnie wspiera instytucje i organizatorów wydarzeń w dotarciu do nich. Pomaga poznawać teatr i się nim cieszyć. Lubi być ciocią, a nawet ciotką. Zawodowo o sobie więcej mówi tutaj: https://tiny.pl/gy917wh8 

BARTOSZ FRIESE

Kierownik komunikacji i promocji

Absolwent Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach i podyplomowych studiów UAM z zakresu rozwoju publiczności. Zawodowo związany z obszarem kultury. Koordynator z ramienia warszawskiego Biura Kultury międzynarodowych projektów: ADESTE i CONNECTING AUDIENCES, zrzeszających instytucje kultury w dziedzinie audience development. Współpracował z warszawskimi teatrami w zakresie promocji i pracował w Dziale Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Obecnie zajmuje się dystrybucją oraz koordynacją promocji krótkometrażowych i pełnometrażowych filmów Studia Munka.

KATARZYNA TARŁOWSKA

Kierowniczka marketingu i sprzedaży

Absolwentka Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji Animacja Kultury. Od początku kariery zawodowej związana z różnymi obszarami kultury.  Specjalistka z zakresu marketingu i sprzedaży wydarzeń kulturalnych. Współpracująca z instytucjami kultury takimi jak teatry, muzea, festiwale teatralne, kina czy agencje muzyczne. Pomysłodawczyni i producentka cyklu muzycznego „Syrena Music”. Pasjonatka digital marketingu i sprzedaży online, w zakresie których intensywnie się rozwija. Absolwentka studiów podyplomowych z marketingu internetowego na Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 roku pełni funkcję Kierownika Działu Sprzedaży w Teatrze Studio.

OLGA ZAWADA

Specjalistka ds. social media

Specjalistka do spraw komunikacji. Od prawie 10 lat zajmuje się budowaniem strategii komunikacji w Internecie, a ze szczególnym zainteresowaniem obserwuje i działa w social mediach. Zawodowo związa ze światem sztuki współczesnej. Prywatnie wielbicielka podróży, jedzenia i zwierząt.

KATARZYNA ŁUKA

Projektantka narzędzi komunikacji

Projektantka User Experience; specjalizuje się w aplikowaniu metody Design Thinking w strukturyzowaniu projektów oraz metod pracy organizacji, projektuje narzędzia edukacyjne. Absolwentka wydziału Grafiki i Sztuki Mediów w ASP we Wrocławiu, studiowała też w École Supérieure d’Art et de Design w Orleanie. Prowadziła wykłady wprowadzające do UX Designu dla studentów SWPS, uczyła osoby migranckie języka polskiego jako obcego w Fundacji Ocalenie. W KORCZAK DZISIAJ projektuje narzędzia komunikacji w wersji online i offline’owej.

MAŁGORZATA DZIURZYŃSKA

Specjalistka ds. współpracy ze szkołami i grupami

Z wykształcenia pedagożka. Od lat zawodowo związana  z teatrem, przez ostatnie lata z Teatrem Lalka, gdzie odpowiadała za rozwój dziecięcej publiczności i działania marketingowe. Teatr jest jej pracą i pasją. Równolegle spełnia się jako psychoterpeutka uzależnień. Pisze i realizuje programy profilaktyki zdrowia dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Skip to content