WERDYKT JURY DOROSŁEGO

25. FESTIWALU KORCZAK DZISIAJ

Jury 25. edycji Festiwalu KORCZAK DZISIAJ w składzie: Michał Centkowski, Aneta Kyzioł, Joanna Rogacka, Grażyna Wydrowska przyznało następujące nagrody:

GRAND PRIX Festiwalu KORCZAK DZISIAJ dla inspirowanego Owidiuszem spektaklu „Przemiany” w reżyserii Michała Borczucha z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, STUDIO teatrugalerii w Warszawie i Łaźni Nowej w Krakowie za błyskotliwe i nieoczywiste wykorzystanie klasycznego utworu na potrzeby współczesnej, mądrej i bezpretensjonalnej rozmowy o dojrzewaniu.

NAGRODA im. STEFANII WILCZYŃSKIEJ za spektakl „Wielkie mi coś” w reż. Marty Guśniowskiej z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora za subtelność, inteligencję i dowcip, w formie i treści, składające się na poruszające przedstawienie o tym, co w życiu naprawdę ważne.

WYRÓŻNIENIA:

Dla spektaklu „Rutka” w reż. Karoliny Maciejaszek (Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi) za wykreowanie sugestywnego scenicznego świata łódzkich Bałut, który staje się równoprawnym bohaterem przedstawienia.
Dla spektaklu „Ojeja! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia” w reż. Jakuba Krofty i Marii Wojtyszko (Wrocławski Teatr Lalek) za efektowną, świadomie skonstruowaną i pochłaniająca widza inscenizację.

WERDYKT JURY MŁODZIEŻOWEGO

25. FESTIWALU KORCZAK DZISIAJ

Jury Młodzieżowe 25. edycji Festiwalu KORCZAK DZISIAJ w składzie: Hanna Porzezińska, Hanna Kudła, Kazimierz Gawin, Bianka Rucińska, Tymon Voss
przyznało następujące nagrody:

NAGRODA MACHULSKICH dla spektaklu „Wielkie mi coś” w reż. Marty Guśniowskiej z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora – za stworzenie pięknej opowieści, która wszystkich może czegoś nauczyć. Za niesamowitą grę światłem i magnetyzującą małą formę, otwierającą na teatr lalek.

WYRÓŻNIENIA:

Dla spektaklu „Rutka” w reż. Karoliny Maciejaszek (Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi) za podjęcie trudnego tematu z odpowiednim ładunkiem emocjonalnym, oraz za świetną grę aktorską.

Dla spektaklu „Smok!” w reż. Jakuba Roszkowskiego (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie) za atrakcyjną i zabawną formę oraz ważną treść.