OBEJRZYJ:

  • 23 listopada, godz. 11:00 – 23:59

  • 24 listopada, godz. 11:00 – 23:59

Autokorekta jest kolejnym po „To my jesteśmy przyszłością!” (Teatr Nowy Proxima w Krakowie) projektem teatralnym, w którym Jakub Skrzywanek wspólnie z innymi twórczyniami i twórcami (Magda Mosiewicz, Aleksandr Prowaliński, Anna Axer Fijałkowska) zaprosił do współtworzenia spektaklu licealistki i licealistów wkraczających w pełnoletniość – Amelię, Jagodę, Kaję, Natalią, Ostapa, Aleksa i Zosię.

Tym razem po okresie niemal rocznego lockdownu związanego z przymusowym zamknięciem w domach i zdalnej edukacji, przyglądali się pierwszym tygodniom „powrotu do normalności”. Pytanie tylko, czy jakikolwiek powrót jest jeszcze możliwy? Jak „normalność” postrzegają ci, którzy większość okresu dojrzewania spędzili zamknięci w domach? Czego potrzebują, jakie są ich lęki i czy teatr może jakkolwiek pomóc im przezwyciężyć wszystko to, co kumulowało się w ostatnich miesiącach? Co chcą powiedzieć w momencie, kiedy bardzo uważnie mogli obserwować otaczającą ich rzeczywistość i system, którego są częścią? Co potrzebują usłyszeć, jeśli większość rzeczy, które chcielibyśmy przekazać dorosłym zaczynałaby się od długiego i niczym nieposkromionego krzyku?

TR Warszawa

Premiera: 16 października 2021 r.
Czas trwania: ok. 70 minut
Wiek: 15+

WSPÓŁPRACA REŻYSERSKA: Jakub Skrzywanek

WSPÓŁPRACA SCENOGRAFICZNA: Aleksandr Prowaliński

WSPÓŁPRACA KOSTIUMOGRAFICZNA: Anna Axer Fijałkowska

WSPÓŁPRACA PRZY TWORZENIU WIDEO: Magda Mosiewicz

WSPÓŁPRACA PEDAGOGICZNO-TEATRALNA: Michał Domański

Ostap Junko, Amelia Karwacka, Jagoda Klimkowska, Zosia Mańkowska, Kaja Sienkiewicz, Aleks Ślązak, Natalia Wrońska

Koordynacja merytoryczna projektu TISZ: Anna Rochowska, Anna Kurelska, Michał Domański (zespół edukacji TR Warszawa)

Koordynacja projektu TiSz TR: Marta Bernatowicz

Pedagodzy i pedagożki teatru: Tomasz Daszczuk, Agata Pietrzyk – Sławińska

Projekt TiSZ – Teatr i Szkoła dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa