OBEJRZYJ:

  • 16 listopada, godz. 11:00 – 23:59

  • 17 listopada, godz. 11:00 – 23:59

Dla wszystkich, którzy znają historię Piotrusia Pana i dla widzów, którzy do Nibylandii przeniosą się po raz pierwszy, Teatr Słowackiego w Krakowie przygotował całkiem nową opowieść o Wiecznym Chłopcu, Wendy, potężnych Wróżkach i słynnym piracie Jakubie Haku, czerpiącą garściami z blasku oryginału.

W Nibylandii wszystko poszło nie tak. Piotruś, zbyt nieostrożny by przywidzieć konsekwencje swoich decyzji, dopuścił do śmierci Wendy. Porzucił swe boskie imię Pan, dorósł i opuścił Nibylandię, zostawiając ją na łasce Kapitana Haka. Teraz Hak pisze nowy rozdział w historii Wyspy. Całą opowieść trzeba naprawić, zaprosić dorosłego już Piotrusia do nowej podróży i przywrócić mu wiarę w potęgę wyobraźni. Wendy powróci a wielką rolę w opowieści odegra nowy drogocenny skarb Kapitana.

Magdalena Miklasz, autorka takich spektakli dla młodych widzów jak Łauma, czyli Czarownica, czy Kapitan Nemo, Maciej Podstawny, niezbyt dorosły autor adaptacji, oraz jednooki piracki scenograf Mirek Kaczmarek zapraszają do Nibylandii.

Piotruś Pan i Jakub Hak wg. J. M. Barriego Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Premiera: 29 października 2020 r.
Czas trwania: 90 minut
Wiek: 7+

REŻYSERIA: Magdalena Miklasz

TEKST I DRAMATURGIA: Maciej Podstawny

ASYSTENTKI REŻYSERA: Anna Obszańska, Marta Pawlik

MUZYKA: Anna Stela

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Mirek Kaczmarek

REŻYSERIA RUCHU: Marta Chruscinski

VIDEO: Amadeusz Nosal

PRODUCENTKA: Bożena Sowa

INSPICJENT: Bartłomiej Oskarbski

Anna Obszańska (gościnnie)

Marta Waldera, Maciej Jackowski

Mateusz Janicki

Krzysztof Piątkowski

Tomasz Międzik