OBEJRZYJ:

  • 21 listopada, godz. 11:00 – 23:59

  • 22 listopada, godz. 11:00 – 23:59

Czy można oswoić tyranozaura? Można! Porce i Lana, bohaterki spektaklu, który powstał na podstawie książki Tiny Oziewicz ”Traktorzystki i Tyranozaur”, wiedzą jak to zrobić. Wystarczy być bardzo odważnym i nie bać się wyruszyć w nieznane.

Porce i Lana mieszkają na dnie malowanego talerza, który jest ich miejscem na świecie i bezpiecznym domem. Ich życie zmienia się w dniu, w którym talerz rozbija się na kawałki, a one muszą wyruszyć w poszukiwaniu nowego miejsca na Ziemi. Odkrywają, że świat potrafi być wielki i zaskakujący, pokonują własne lęki, a ich podróż jest manifestacją wzajemnej przyjaźni. Ich historia to opowieść, w której delikatność, kruchość i ulotność spotykają się z ludzkimi emocjami. Opowieść o tym, że świat można poskładać nawet, jeśli rozbił się na milion kawałków.

Podczas spektaklu zaglądamy do pracowni ceramiczno-plastycznej, w której podążając za mistrzynią i jej uczennicą, odkrywamy tajemnice rzemiosła i rękodzieła. Śledząc przygody Porce i Lany wkraczamy do świata ceramiki i wspólnie doświadczamy tego, co nieodkryte.

Spektakl na motywach książki Tiny Oziewicz pt. Tyranozaur i Traktorzystki – wydawnictwo

Czerwony Konik

Teatr Guliwer

Premiera: 11 września 2021
Czas trwania: 60 minut
Wiek: 4+

SCENARIUSZ: Lena Frankiewicz i Tomasz Maśląkowski

REŻYSERIA: Tomasz Maśląkowski

SCENOGRAFIA: Tomasz Maśląkowski

ŚWIATŁO: Lena Frankiewicz

MUZYKA: Sambor Dudziński

KOMPOZYCJA PIOSENEK: Honorata Zajączkowska, Milena Kranik, Sambor Dudziński

Honorata Zajączkowska, Milena Kranik – gościnnie