OBEJRZYJ:

  • 14 listopada 2021, godz. 19:00, STUDIO teatrgaleria, Fb streaming

  • 18 listopada, godz. 11:00 – 23:59, VOD Warszawa

„Przemiany” – spektakl o dorastaniu dla młodzieży i dorosłych. Swój nowy spektakl reżyser Michał Borczuch opiera na tytułowych „Przemianach” Owidiusza, aktorskich improwizacjach oraz tekście Joanny Bednarczyk, który powstał we współpracy z młodzieżą zaangażowaną w proces twórczy spektaklu.

Dorastanie to wariactwo. Tak naprawdę tylko nastolatek w chwili dojrzewania wie, co ma w głowie. Rosną kończyny górne i dolne, układ nerwowy nie nadąża za ciągle zmieniającym się kształtem ciała, nie ogarnia jego współrzędnych, wysyła impulsy na oślep, kompletnie zdezorientowany – gdzie kończy się ręka, gdzie zaczyna kark i głowa? Układ nerwowy tego nie wie, skazując swojego gospodarza na pokraczny taniec uniemożliwiający spokojne chodzenie. Hormony buzują. Wszystko dzieje się szybko i gwałtownie, a zmieniają się nie tyle okoliczności, co cały człowiek. Jego ciało i umysł. Na żadnym innym etapie życia człowiek nie ulega przemianom tak potężnym, jak w okresie dorastania. Czy jednak my się zmieniamy, czy zdejmujemy maski, które pokazaliśmy ludziom wokół nas? Czy przemiana jest konieczna? Czy do przemiany konieczna jest samotność?

Spektakl jest koprodukcją Studio teatrgalerii z Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz Festiwalem Mała Boska Komedia w Krakowie i Teatrem Łaźnia Nowa.

Premiera w Warszawie: 19 września 2021 r.

Premiera w Bydgoszczy: 3 października 2021 r.

Czas trwania: 150 min z przerwą

Wiek: 15+

REŻYSERIA: Michał Borczuch

TEKST I DRAMATURGIA: Joanna Bednarczyk

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Dorota Nawrot MUZYKA: Krzysztof Bagiński

REŻYSERIA ŚWIATŁA: Oskar Pawełko VIDEO: Wojciech Sobolewski

KONSULTANCI DRAMATURGICZNI: Leszek Kogut, Kamil Zalewski, Jan Koplin

PEDAGOG TEATRU: Sebastian Świąder

PRODUCENTKI: Monika Balińska, Lena Tworkowska, Aleksandra Urban

INSPICJENTKI: Hanna Gruszczyńska, Zuzanna Prusińska

ASYSTENCI REŻYSERA: Piotr Sędkowski, Jan Kanty Zienko, Patrycja Wysokińska

KONSULTACJE PRAWNICZE: Franciszek Michera

Dominika Biernat, Halina Rasiakówna, Ewelina Żak, Paweł Smagała, Rob Wasiewicz, Krzysztof Zarzecki, Sara Celler-Jezierska, Michalina Rodak, Małgorzata Witkowska, Karol Franek Nowiński, Jakub Wakar, Michał Sosnowski, Jagoda Szymkiewicz, Olga Ostachowicz, Laura Baranowska, Jagoda Klimkowska, Kacper Zakrzewski, Marcelina Bukowska, Emilia Kubiak, Ksenia Cieślukowska, Kaja Wiechacka, Dawid Łagodziński, Zuzanna Plucińska, Kamil Biła, Martyna Żarnowska