Przyjaciel. Przyjaciółka. Przyjaciele. To słowa, które wciąż powtarzamy. Ale czy zastanawiamy się przy tym, czym tak naprawdę jest przyjaźń? Jak ją rozpoznać i jak o nią dbać?

KULKA to historia pewnej przyjaźni. Historia nieoczywista, bo opowiedziana bez słów – językiem muzyki, form plastycznych i ruchu. Jej bohaterami są dwaj muzycy, grający na ukulele. Ich występy, zabawy i wygłupy wydają się beztroskie, a więź silna i trwała. Ale pewnego dnia to się zmieni. Czy – i jak – przyjaciele poradzą sobie z tą sytuacją?

Autorski spektakl Tomasza Maśląkowskiego powstał z myślą o najmłodszych widzach, którzy dopiero uczą się, czym jest przyjaźń, ale też o ich dorosłych opiekunach. To zabawne i ciepłe przedstawienie z muzyką na żywo może być odczytywane na różnych poziomach w zależności od wieku i doświadczeń odbiorców. Jedno jest jednak pewne: dla wszystkich będzie wspaniałą zabawą.

W spektaklu został wykorzystany fragment Arii na strunie G Jana Sebastiana Bacha, pochodzącej ze suity orkiestrowej D-dur nr 3 w aranżacji i wykonaniu Grzegorza Mazonia.

KULKA
Koprodukcja Fundacji LALE.Teatr
i Wrocławskiego Teatru Lalek.

Spektakl prezentowany w ramach Festiwalu KORCZAK DZISIAJ:
17 października 2022 r.,
godz. 10:00 i 12:00

Miejsce prezentacji spektaklu:
Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy,
Scena Przodownik,
(ul. Olesińska 21) Warszawa
Czas trwania: 40 minut
Wiek: 1+

REŻYSERIA: Tomasz Maśląkowski
MUZYKA: Grzegorz Mazoń
ŚWIATŁO: Alicja Pietrucka
DŹWIĘK: Robert Maniak
INSPICJENTKI: Marta Kurowska / Agnieszka Drobna

  • Radosław Kasiukiewicz
  • Grzegorz Mazoń

GALERIA: