Włosy mamy” to piękna opowieść, której głównymi bohaterami są dziecko i rodzic, a właściwie uczucia, które tej relacji towarzyszą.

Emma ma pogodny, pełen miłości, rozśpiewany dom, który tętni radością, zabawą i śmiechem. Bo mama Emmy jest kochana i ma we włosach słońce…  Niestety, jak to w życiu bywa, słońce nie świeci codziennie i któregoś dnia w tym szczęśliwym domu pojawia się smutek. Obezwładniający. Niezrozumiały. Budzący poczucie zagrożenia. I bezradną złość. W splątanych włosach mamy nie ma już uśmiechu, jest strach i niemoc.

Dziewczynka bardzo stara się na swój dziecięcy sposób uporać się z sytuacją, ujarzmić złe myśli, rozplątać uczucia i opanować narastający chaos burzący spokój jej rodziny. Sprawić, by we włosach mamy zaczęły znowu wesoło tańczyć promyki słonka…

Czy sobie z tym poradzi? Oczywiście wszystko skończy się dobrze, bo pojawi się ktoś, kto pomoże…

„Włosy mamy” to historia dająca nadzieję, pomagająca oswoić lęki, zrozumieć różne trudne emocje, z którymi mierzymy się na co dzień wszyscy – zarówno mali, jak i duzi, a nawet całkiem dorośli.

Spektakl jest sceniczną adaptacją bestsellerowej książki „Włosy mamy” Gro Dahle, Svein Nyhus, od kilku lat bijącej rekordy popularności w całej Europie.

KDR, 25.10, GODZ. 19.00 – 20.00
KIEDY RODZIC JUŻ NIE MOŻE – MIĘDZYPOKOLENIOWA ROZMOWA Z ELEMENTAMI WARSZTATU.

Jak poczuć się bezpiecznie, gdy blisko dorosły przeżywa kryzys. Jak dać sobie prawo do słabości, gdy ma się pod opieką dzieci. Porozmawiamy o sytuacjach kryzysowych, ograniczeniach, słabościach rodziców i opiekunów i o tym, dlaczego dzielenie takich doświadczeń z innymi rodzinami i osobami jest ważne.

Prowadzenie: Dorota Ogrodzka

WŁOSY MAMY
Produkcja Teatru Maska w Rzeszowie

Premiera: 15 kwietnia 2023 r.
Czas trwania: 55 minut
Wiek: 5+

Adaptacja: Lena Frankiewicz
Reżyseria i scenografia: Tomasz Maśląkowski
Muzyka: Grzegorz Mazoń
Reżyseria światła: Lena Frankiewicz

  • Jadwiga Domka
  • Anna Kukułowicz
  • Ewa Mrówczyńska
  • Katarzyna Lewandowska
  • Anna Złomańczuk

GALERIA: