Słuchowisko radiowe, wyprodukowane wspólnie z Polskim Radiem Katowice, zrealizowane przez zespół teatru Banialuka w ramach 80. rocznicy śmierci Janusza Korczaka. Jego premiera odbyła się 1 czerwca 2022 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Opowieść o wielkich marzeniach i trudzie ulepszania świata. Niezwykła podróż do świata dziecięcej wyobraźni.
Przypadająca w roku jubileuszowym Banialuki 80. rocznica śmierci Janusza Korczaka stała się dla Teatru impulsem do stworzenia projektu wielowymiarowego, który skupia działania wokół postaci Korczaka, nie tylko poprzez przyglądanie się historii, ale także zadawanie aktualizujących pytań

Partnerami projektu są: Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka, Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941–1944), Gmina Wyznaniowa Żydowska
w Bielsku-Białej.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują zapisy. (mail: zapisy@korczak-festival.pl) – przy wysyłaniu wiadomości prosimy o wskazanie nazwy wydarzenia, na które się Państwo zapisują oraz liczby miejsc.

autor – Janusz Korczak
adaptacja – Artur Pałyga
reżyseria – Paweł Łysak
muzyka – Krzysztof Maciejowski
realizacja dźwiękowa – Jacek Kurkowski

  • Ryszard Sypniewski
  • Maciek Jabłonowski
  • Martyna Gajak
  • Magdalena Obidowska
  • Piotr Tomaszewski
  • Jacek Popławski